10 نکته برای تولید محتوای جذاب و کاربردی

10 نکته برای تولید محتوای جذاب و کاربردی

admin

admin

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on email

 

هر روز محتوای متنی بیشتری در فضای وب در قالب مطالب کوتاه یا مقالات بلند انتشار می یابد و از سوی دیگر نیز افراد بیشتری محتوای متنی می خوانند . در این زمان حساس برای رقابت در این حوزه باید به چند نکته کوتاه توجه کنید تا بتوانید هر روز به مطالب خود عمق ببخشید .

قبل از اینکه به این 10 نکته بپردازیم ،لازم  است  به چند نکته کوتاه در مورد چگونگی ارتقای کیفی نوشته هایتان اشاره کنیم. به وضوح مشخص است که برای نوشتن محتوای جذاب به آموزش تولید محتوا نیاز دارید و چند نکته ای که در ادامه می آید به شما کمک خواهد کرد .

  • برای تولید محتوای متنی لحن ساده انتخاب کنید .

به این معنی که از ساختارهای پیچیده و مشکل استفاده نکنید ، تا می توانید از کلمات ساده و کاربردی استفاده کنید تا مخاطباتان به راحتی منظور شما را درک کند . در نوشته های ساده مخاطب خود را دوم شخص (شما )در نظر بگیرید تا بتوانید مخاطبتان را قانع کنید که روی صحبتتان با آنهاست.

  • یک فرمت خاص را برای محتوای متنی خودتان در نظر بگیرید.

به این معنی که مطالب را واضح و صریح بیان کنید که خواننده مطلب شما به درستی و با صرف زمان اندک به منظور شما پی ببرد و آن چیزی که می خواهد از مطلب شما بیاموزد به سادگی دریافت کند. از سرفصل های خود به شکل بولد شده استفاده کنید و نکات را با خط تیره یا شماره دسته بندی کنید .

  • در محتوای متنی از جملات بلند استفاده نکنید

تا می توانید از جملات بلند و پاراگراف های طولانی استفاده نکنید . بهتر است جملات شما کوتاه و پاراگراف ها معقول نوشته شوند.

  •  سعی کنید در محتوای متنی غلط های املایی و انشائی نداشته باشید

تا می توانید از غلط نوشتن جملات و انشاء بد جملات خود پرهیز کنید. قبل از انتشار محتوای متنی خود ، آن را یک بار به صورت دقیق بخوانید . داشتن غلط در مطلب شما ، مخاطبان را مجبور به ترک وبسایت شما خواهد کرد.

حال که با برخی از نکات ساده برای بهتر کردن مطلب شما آشنا شدیم به بیان 10 نکته برای تولید محتوای جذاب می پردازیم :

1- یک عنوان خوب و جذاب برای مقالات خود انتخاب کنید.

یک عنوان خوب می تواند مخاطبان بیشتری را به خواندن مطلب شما ترغیب کند . به طور متوسط 80 در صد افراد  تنها از طریق خواندن عنوان مطلب جذب مطلب شما می شوند پس اگر در ابتدا یک عنوان خوب انتخاب کنید شانس این را خواهید داشت که مطلب شما خواننده های بیشتری داشته باشد.

2- به شخصیت خوانندگان محتوای متنی  توجه کنید .

10 نکته برای تولید محتوای جذاب و کاربردی

به شخصیت خوانندگان خود توجه کنید و با توجه به آن تولید محتوا کنید. البته برای آموزش تولید محتوا اگر به همین یک نکته توجه کنید نصف راه را پیموده اید. شخصیت خوانندگان مطالب شما ، علایق و خواسته های آنها را آشکار می کند .

3- در مطالب و مقالات خود ارزش ارائه کنید .

در محتوای خود ، برای مخاطبان ارزش واقعی ایجاد کنید به این معنی که به دغدغه و سوالات آنها پاسخ دهید . مخاطبان به عنوان مطلب شما اعتماد می کنند پس واقعا برای آنها ارزش خلق کنید و دلسردشان نکنید و به این اعتماد پاسخ دهید .

4- از رقبای خود جلو بزنید

در خلق ارزش از رقبای خود جلو بزنید و ارزش بیشتری خلق کنید. نترسید! با ارائه ارزش بیشتر به رقابت با رقبای خود بپردازید برای این کار مطالب مشابه رقبای خود را بیابید و سعی کنید اطلاعات بیشتر و جامع تری را برای مخاطبان جمع آوری کنید و آن ها را انتشار دهید .

5- از کلمات کلیدی جستجو شده کمک بگیرید

ببینید مردم به دنبال چه هستند، در حوزه ی مطلبی که در حال نوشتنش هستید به جستجو بپردازید تا ببینید مخاطبانتان به دنبال په دنبال چه جملات و کلماتی بوده اند ، از همان ها در مطالب خود به ویژه در عنوان مطلب خود استفاده کنید . این کار باعث افزایش رتبه وبسایت شما نیز خواهد شد.

6- برای مطالب خود یک ساختار جامع داشته باشید

برای مطالب خود یک ساختار جامع را در نظر بگیرید که مخاطبان به راحتی بتوانند آن را درک کنید. از ساختار لیست وار استفاده کنید که بتوانید سرفصل و نکات خود را لیست کنید تا مخاطب به راحتی بتواند آن را دنبال کند تا جواب سوال خود را بگیرد .

7- در تولید محتوای متنی بر روی یک موضوع خاص تمرکز داشته باشید

بر روی یک موضوع خاص تمرکز کنید و از این شاخه به آن شاخه پریدن اجتناب کنید. شما می توانید لینک مقالات مرتبط را میان مطالب مقالات خود بگنجانید اما از موضوع خود منحرف نشوید .

8- داستان سرایی کنید

در مطالب خود عنوان مطالب خود را دنبال کنید و بعد چالشی را مطرح کنید و در انتها آن چالش را با پایان خوب به اتمام برسانید . در واقع اصول داستان نویسی را رعایت کنید تا مخاطب شما هم با پیگیری این داستان با شما همگام شود و مطلب شما را تا انتها دنبال کند .

9- تولید محتوای شما باید مستمر باشد.

با تولید محتوای مستمر تمامی ابعاد برند خود را به مخاطبان خود معرفی کنید . رمز موفقیت در تولید محتوا استمرار است . به طور مستمر تولید محتوا کنید تا مخاطبان ارتباطشان را با شما حفظ کنند.

10- در تولید محتوا دغدغه های مخاطبان را در نظر بگیرید

توجه داشته باشید که تولید محتوا برای مشتریان و مخاطبان شماست نه برای افزایش فروش محصولات و خدمات شما ، پس فروش محصولاتتان را فراموش کنید و به دغدغه های مشتریان خود پاسخ دهید .

بعد از نوشتن محتوای متنی خود آن را  بررسی کنید

تمام مطلب خود را بخوانید و بررسی کنید که آیا مطلب شما از نظر فنی و درستی اطلاعاتی که در آن وجود دارد درست و دقیق باشد . در واقع با این کار شما نوشته خود را به دیگران اثبات می کنید . مهم است که مطلب شما اطلاعات درست به مخاطبان شما عرضه کند تا آنها دوباره و چند باره به وب سایت یا وبلاگ شما سر بزنند .

در ادامه پیشنهاد می کنیم مقالات کمکی زیر را مطالعه کنید

عضویت در خبرنامه آموزشی اختصاصی

حیات مدیا - دیجیتال مارکتینگ

لینک های مهم

مشاوره رایگان حضوری
بلاگ و آموزش
نمونه کار ها

خدمات

مدیریت شبکه های اجتماعی
تولید محتوای متنی
تولید محتوای ویدیویی
تولید محتوای صوتی و پادکست
بهینه سازی سئو
طراحی صفحات فرود
تبلیغات کلیکی – گوگل ادوردز
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینفلوئنسری

بستن منو
Play Video